Tap Tap to Zoom
Unfortunately Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot is not listed by Night-Optics.You can also explore other items in the Rifle Scopes yourself to try and find the perfect replacement for you!
If you're looking around for a great price for the Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot, then you have come to the right spot. Developed utilizing some of the very most sturdy and dependable components around, these Rifle Scopes from AIM Sports Inc can provide an item which will give you many years of stability. AIM Sports Inc has been committed to supplying top end goods for countless years, and the Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot is the verification of that persistence for their customer platform. At Night-Optics, we make it our responsibility to ensure that you obtain the most suitable solution for all of your preferences, and presenting the Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot is one thing that we're delighted to do. And also, since you will receive free of charge on shipping on orders placed of $49 or higher, there's practically never been a more rewarding time to buy the remarkable Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot. For a fantastic way to be certain that you're utilizing some of the best solutions obtainable, choose the Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot.![]()
Aim Sports JDLM62450G AOE 6-24x 50mm Obj 19.2-4.3ft@100yds 1" Tube Blk Mil-Dot - 6-24x50 AOE Dual illuminated rifle scope in matte black. Features a green lens coating with a Mil-Dot reticle.
| Mfg Item Num: | Â JDLM62450G |
| Supplier SKU: | Â 76806 |
| Category: | Â SCOPES |
| Adj Size: | Â .25 MOA @ 100 yds |
| Magnification: | Â 6-24x |
| Objective: | Â 50mm |
| Field of View: | Â 19.2-4.3ft @ 100 yds |
| Eye Relief: | Â 3.2"-3.6" |
| Tube Diameter: | Â 1" |
| Length: | Â 16.5" |
| Weight: | Â 28.4 oz |
| Finish: | Â Matte Black |
| Reticle: | Â Mil-Dot |