1 of 1 images
ZRODelta FRZ Cantilevered Mount, 30mm, Matte Black, Small, ZRO-FRZ-M4-30
Tap Tap to Zoom
- Height:
- 1.5 in
- Color:
- Black
- Base/Mount Type:
- Cantilever Ring Mount
- Tube Diameter:
- 30 mm
Code: 2ZS-SCM-ZRO201-ZRO-FRZ-M4-30
MPN: ZRO-FRZ-M4-30
UPC: 811069029488
List: $189.99Save 21%
$149.99
Product Info for ZRODelta FRZ Cantilevered Mounts
ZRODeltas mounts arent just lightweight and beautiful with their StealthCutsthey perform in a league of their own. Their mounts guarantee is simple: ZRODelta. You will experience 0.0MOA point of impact shift when dismounting, remounting, and interchanging optics or optical accessories.
Specifications for ZRODelta FRZ Cantilevered Mounts:
| Manufacturer: | ZRODelta |
| Height: | 1.5 in |
| Fabric/Material: | Anodized Aluminum |
| Color: | Black |
| Base/Mount Type: | Cantilever Ring Mount |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Weight: | 1 kg |
| Gun Type: | Rifle |
| Quantity: | 1 |
| Finish: | Matte |
Package Contents:
- ZRODelta FRZ Cantilevered Mounts