Tap Tap to Zoom
Code: 4TM-RS-BHGV7YH-VG11028F-IR
MPN: VG11028F-IR
UPC: 9334046006506
Fabricated to be regarded as a very good item for nearly anybody, we're positive you'll love the ZeroTech Optics Vengeance HD 1-10x28mm LPVO 34mm Tube Rifle Scope, First Focal Plane . Formulated utilizing some of the most extremely heavy duty and dependable components in existence, these Rifle Scopes through ZeroTech Optics offers you something that gives you numerous years of dependability. ZeroTech Optics has been developing high quality products for a very long time, and the ZeroTech Optics Vengeance HD 1-10x28mm LPVO 34mm Tube Rifle Scope, First Focal Plane is their very own approach to showing you just how much they are concerned. At Night-Optics, we make sure it is our personal task to ensure that you depart with the best item for all your expectations, and the ZeroTech Optics Vengeance HD 1-10x28mm LPVO 34mm Tube Rifle Scope, First Focal Plane is one of the various products which we have been very proud to provide our clients. Because you will not be charged for shipping on transactions of $49 or more, there's not ever really been an even better moment to select the extraordinary ZeroTech Optics Vengeance HD 1-10x28mm LPVO 34mm Tube Rifle Scope, First Focal Plane. For a great way to be certain that you're using some of the most useful solutions available, choose the ZeroTech Optics Vengeance HD 1-10x28mm LPVO 34mm Tube Rifle Scope, First Focal Plane.![]()
ZERO TECH VG11028F-IR VENGEANCE HD 1-10X -
| Manufacturer: | ZeroTech Optics |
| Objective Lens Diameter: | 28 mm |
| Magnification: | 1 - 10 x |
| Reticle: | Illuminated |
| Tube Diameter: | 34 mm |
| Reticle Focal Plane: | First Focal Plane (FFP) |
| Eye Relief: | 95 mm |
| Color: | Black |
| Weight: | 24.4 oz |
| Adjustment Click Value: | 0.1 Mil Rad |
| Adjustment Type: | Mil Rad |
ZERO TECH VG11028F-IR VENGEANCE HD 1-10X