Tap Tap to Zoom
- Light Output:
- 200 lumens
- Battery Type:
- CR123A
- Color:
- Black
- Gun Model:
- Universal
Code: 20R-FLW-XTS-FLSC200
MPN: XTS FLSC 200
UPC: 767820045658
Product Info for XTS Sub Compact Flashlight
Should you be hunting for a great deal on the XTS Sub Compact Flashlight, then you've come to the ideal spot. Designed utilizing some of the most useful accessible materials and engineering, these particular Weapon Lights through the product professionals at XTS will last an exceptionally lengthy time. XTS has been committed to providing high end goods for a long time, and the XTS Sub Compact Flashlight is the evidence of that dedication to their client base. At Night-Optics, our responsibility is to ensure you depart along with the ideal item to meet your requirements, and the XTS Sub Compact Flashlight is one of the numerous items which we are delighted to have the capacity to provide our consumers. And furthermore, as we will not bill for delivery on purchases of $49 or higher, there may never be a more suitable time to buy the outstanding XTS Sub Compact Flashlight. For a good way to be certain that you're utilizing some of the greatest solutions available, buy the XTS Sub Compact Flashlight.![]()
The XTS Sub Compact 200 Lumen Flashlight XTS-FLSC200 was designed to be an amazing flashlight grip for all of your illumination needs.
Specifications for XTS Sub Compact Flashlight:
| Manufacturer: | XTS |
| Light Output: | 200 lumens |
| Battery Type: | CR123A |
| Color: | Black |
| Gun Model: | Universal |
| Length: | 3 in, 3 in |
| Weight: | 3.7 oz |
| Fit: | Sub-Compacts with Rails |
| Operating Temperature: | 14 - 113 Fahrenheit |
Features of XTS 200 Lumens Light for Sub Compact:
- 200 Lumens
- Strobe Feature
- Fits Sub-compacts with Rail
Package Contents:
- XTS Sub Compact Flashlight