1 of 1 images
U.S. Optics 2 Hole MGM Switch View Lever, Matte Black, Small, SVL-102
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
Code: XP-RA1-USS2VL-SVL-102
MPN: SVL-102
UPC: 811069020607
List: $97.99Save $8.00
$89.99
Product Info for U.S. Optics 2 Hole MGM Switch View Levers
The U.S. Optics 2-Hole Switch View Lever is specifically designed to fit Legacy, B-Series, and Foundation Series scopes. Attaching the lever to the power collar allows the shooter to quickly adjust their optics magnification by gently rotating the lever. Length of lever: 0.648 in.
Specifications for U.S. Optics 2 Hole MGM Switch View Levers:
| Manufacturer: | U.S. Optics |
| Color: | Black |
| Weight: | 1 kg |
| Length: | 0.648 in |
| Finish: | Matte |
| Gun Type: | Universal |
| Size: | One Size |
| Gun Make: | Universal |
| Gun Model: | Universal |
| Width: | 2 in |
| Height: | 2 in |
Package Contents:
- U.S. Optics 2 Hole MGM Switch View Levers