Tap Tap to Zoom
Code: TU-RD-TG8422B
MPN: TG8422B
UPC: 788130031667
If you're shopping for an amazing deal for the Truglo Xr 24 25x17mm Red Dot Sight W/rmr Mounting System, then you have found yourself in the ideal spot. These Red Dot Sights from the skilled product professionals at TruGlo are made using long lasting and efficient materials, in order to provide you with product that is going to be effective for a long time. TruGlo has been committed to supplying top end products for countless years, and the Truglo Xr 24 25x17mm Red Dot Sight W/rmr Mounting System is the verification of that persistence for their consumer platform. At Night-Optics, we make it our personalized task to ensure that you depart with the perfect item for all your expectations, and the Truglo Xr 24 25x17mm Red Dot Sight W/rmr Mounting System is among the countless items that we're very proud to provide our customers. And furthermore, as we will not charge for shipping on orders of $49 or more, there may never be a more suitable time to buy the outstanding Truglo Xr 24 25x17mm Red Dot Sight W/rmr Mounting System. To have an awesome method to be certain that you're using some of the very best which the industry offers, purchase the Truglo Xr 24 25x17mm Red Dot Sight W/rmr Mounting System.![]()
Truglo RED-DOT MICRO XR24 RED BOX
| Manufacturer: | TruGlo |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aircraft-Grade Aluminum |
| Magnification: | 1 x |
| Reticle: | Red Dot |
| Emitter Type: | Open |
| Battery Type: | CR2032 |
| Length: | 2 in |
| Width: | 1.5 in |
| Height: | 1.5 in |
| Weight: | 1 oz |
| Magnification Type: | Fixed |
| Red Dot Sights-Footprint: | RMR |