Tap Tap to Zoom
Code: TU-RS-TG-TG8539XB-TG-TG8539XB
MPN: TG-TG8539XB
UPC: 788130025925
Manufactured to be a superb product for pretty much any individual, we're positive you'll appreciate the TruGlo Buckline 3-9x32mm Duplex BDC Reticle Rifle Scope . These Rifle Scopes from the expert product professionals at TruGlo are fashioned by using heavy duty and efficient materials, to be able to provide you with a product that will be effective for many years. For a very long time, TruGlo has been helping to make high end goods, and the TruGlo Buckline 3-9x32mm Duplex BDC Reticle Rifle Scope is verification of their dedication to ensuring that you possess the items you will need to flourish in almost any circumstance. Here at Night-Optics, we make it our personalized task to ensure you depart with the most suitable product for all of your expectations, and the TruGlo Buckline 3-9x32mm Duplex BDC Reticle Rifle Scope is amongst the numerous products which we have been proud to supply our consumers. Since you will receive no cost on shipping and delivery on orders placed of $49 or higher, there's never been a more rewarding opportunity to buy the amazing TruGlo Buckline 3-9x32mm Duplex BDC Reticle Rifle Scope. For a fantastic way to make certain you are operating with some of the best equipment, choose the TruGlo Buckline 3-9x32mm Duplex BDC Reticle Rifle Scope.![]()
The BUCKLINE scope series offers high-value performance for standard hunting applications. Variable 3-9x models feature a bullet drop-compensating dot reticle, and are available in 32, 40, and 50mm objective lens configurations. All BUCKLINE models include Weaver-style scope rings.
| Manufacturer: | TruGlo |
| Objective Lens Diameter: | 32 mm |
| Magnification: | 3 - 9 x |
| Reticle: | Duplex BDC |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Eye Relief: | 3.15 - 3.94 in |
| Color: | Black |
| Adjustment Click Value: | 1/4 MOA |
| Adjustment Type: | MOA |
| Optical Coating: | Fully Coated |
| Magnification Type: | Variable |
| Gun Type: | Rifle |