- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Steel
- Length:
- 8.8 in
- Width:
- 2.3 in
- Additional Features:
- Picatinny
- Fit:
- Picatinny
Code: 9E-MT-P00252478
MPN: P00252478
UPC: 810301027206
Product Info for Talley Picatinny Base For Savage Revel Black
Fabricated to be a great product for nearly any person, we are sure you are going to enjoy the Talley Picatinny Base For Savage Revel Black . These Riflescope Mounts, Rings, and Bases from the expert product experts at Talley are designed by using long lasting and efficient materials, in order to provide you with a product which will be effective for a long time. Talley has been committed to supplying top end goods for many years, and the Talley Picatinny Base For Savage Revel Black is the verification of that persistence for their client base. Here at Night-Optics, we make it our responsibility to ensure that you obtain the most suitable solution for your requirements, and presenting the Talley Picatinny Base For Savage Revel Black is one thing that we are happy to do. And because you won't be charged for delivering on purchases of $49 or greater, there has not ever been a significantly better chance to buy the extraordinary Talley Picatinny Base For Savage Revel Black. For a good way to make certain you are operating with some of the highest quality gear, purchase the Talley Picatinny Base For Savage Revel Black.![]()
Specifications for Talley Picatinny Base For Savage Revel Black:
| Manufacturer: | Talley |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Steel |
| Length: | 8.8 in |
| Width: | 2.3 in |
| Height: | 1 in |
| Additional Features: | Picatinny |
| Fit: | Picatinny |
| Dimensions: | 1.00 X 2.30 X 8.80 mm |
| Attachment Type: | Picatinny |
Package Contents:
- Talley Picatinny Base For Savage Revel Black