Code: 9E-RR-CCH100006
MPN: CCH100006
UPC: 810301021013
If you're browsing for a great bargain on the Talley 1 in Fixed Ring Ex-High Color Case Hardened, then you've come to the absolute correct location. Established using some of the most heavy duty and long lasting components in existence, these Riflescope Mounts, Rings, and Bases by Talley will provide you with an item which gives you years of stability. Talley has been focused on delivering quality products for countless years, and the Talley 1 in Fixed Ring Ex-High Color Case Hardened is the evidence of that dedication to their client platform. Right here at Night-Optics, our responsibility is to ensure that you leave along with the ideal product to meet your needs, and the Talley 1 in Fixed Ring Ex-High Color Case Hardened is amongst the many products that we're delighted to be able to provide our consumers. Since you will get no cost on shipping on transactions of $49 and up, there has never been a more rewarding time to buy the astounding Talley 1 in Fixed Ring Ex-High Color Case Hardened. For an awesome way to verify that you are using the services of some of the very best which the trade has to offer, purchase the Talley 1 in Fixed Ring Ex-High Color Case Hardened.![]()
| Manufacturer: | Talley |
| Finish: | Matte |
| Ring Height: | 0.6 in |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Ring Quantity: | Pair |
| Fabric/Material: | Chromoly Steel |
| Weight: | 4 oz |
| Country of Origin: | USA |