1 of 2 images
Sun Optics Ruger MK I/Ii Pre-Drilled Stainless Finish SM4874
2 of 2 images
Sun Optics Ruger MK I/Ii Pre-Drilled Black Matte SM4873
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
2 Models AvailableColor
All
Finish
All
Search
List: $31.09Save 36%
$19.99
List: $25.32Save 13%
$21.99
Product Info for Sun Optics Ruger MK Pre-Drilled/Tapped Frame Handgun Scope Mount
The Sun Optics Ruger MK Handgun Mount, Pre Drilled features a one piece base with a multi-slot dovetail base. The Sun Optics Ruger MK Pre-Drilled/Tapped Frame Handgun Scope Mount is contoured for exact fit and made with lightweight aircraft aluminum.
Specifications for Sun Optics Ruger MK Pre-Drilled/Tapped Frame Handgun Scope Mount:
| Manufacturer: | Sun Optics |
| Gun Make: | Ruger |
| Additional Features: | NO GUNSMITHING MOUNT |
| Gun Model: | Ruger Mark I, Ruger Mark II |
| Included Accessories: | Installation Tools |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Quantity: | each |
| Fabric/Material: | Aircraft Grade Aluminum |
| Weight: | 3 oz |
| Width: | 1 in |
| Length: | 5 in |
Package Contents:
- Sun Optics Ruger MK Handgun Mount, Pre Drilled