1 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
2 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
3 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
4 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
5 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
6 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
7 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
8 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
9 of 9 images
Sniper 14 Slot IP Spec Deluxe Quality Side Mount, Black MMN1401
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Condition:
- New
- Included Accessories:
- Allen Wrench
Code: 20Q-FO-MMN1401-EE
MPN: MMN1401
UPC: 840354107969
$54.45
Product Info for Sniper Ruger Mini 14/Mini 30 Handguard Quad Rail Mount
Specifications for Sniper Ruger Mini 14/Mini 30 Handguard Quad Rail Mount:
| Manufacturer: | Sniper |
| Gun Make: | Ruger |
| Gun Model: | Ruger Mini-30, Ruger Mini-14 |
| Color: | Black |
| Finish: | Black Matte |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Handguard Material: | Aluminum Alloy |
| Weight: | 10.4 oz |
| Condition: | New |
| Included Accessories: | Allen Wrench |
| Width: | 2.72 in |
| Ring Height: | 3.62 in |
| Fabric/Material: | Aircraft Aluminum Alloy |
| Length: | 8.27 in |
| Gun Type: | Rifle |
| Quantity: | 1 |
Features of Sniper Ruger Mini 14/Mini 30 Handguard Quad Rail Mount:
- Provides four sides of Picatinny slots
- Black matte finish
- Machined in Aircraft aluminum alloy
- Length 8.27in, Width 2.72in, Height 3.62in, Weight 10.4oz
Package Contents:
- Sniper Ruger Mini 14/Mini 30 Handguard Quad Rail Mount