Tap Tap to Zoom
Code: SD9-RD-SOR5X171
MPN: SOR5X171
UPC: 798681711611
Meant to be a very good product for almost anyone, we are confident you are going to love the Sig Sauer Sig Red Dot Romeo5x Genii Rose Compact 2moa/65moa Circle Dot . Made utilizing some of the best accessible materials and engineering, these Red Dot Sights from the product specialists at SIG SAUER can last you an incredibly lengthy time. SIG SAUER has been generating high-quality merchandise for a very long time, and the Sig Sauer Sig Red Dot Romeo5x Genii Rose Compact 2moa/65moa Circle Dot is their particular way of revealing exactly how much they are concerned. Right here at Night-Optics, our obligation is to make sure you depart along with the ideal product for your requirements, and the Sig Sauer Sig Red Dot Romeo5x Genii Rose Compact 2moa/65moa Circle Dot is amongst the many products which we're enthusiastic to have the ability to offer our buyers. And also, since you will get free of charge on shipping and delivery on transactions of $49 or more, there has never been an improved opportunity to buy the amazing Sig Sauer Sig Red Dot Romeo5x Genii Rose Compact 2moa/65moa Circle Dot. For a fantastic way to make sure that you are operating with some of the highest quality equipment, choose the Sig Sauer Sig Red Dot Romeo5x Genii Rose Compact 2moa/65moa Circle Dot.![]()
| Manufacturer: | SIG SAUER |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Magnification: | 1 x |
| Objective Lens Diameter: | 20 mm |
| Reticle: | 2 MOA dot 65 MOA Circle |
| Length: | 4.2 in |
| Weight: | 6.1 oz |
| Additional Features: | Picatinny |
| Dimensions: | 3.10 X 5.20 X 5.95 in |