Tap Tap to Zoom
Code: 3SR-B0-ACC34-ACCKICKSTANDBIPODMLOK
MPN: ACC-KICKSTAND-BIPOD-MLOK
UPC: 850035705872
Should you be hunting for a fantastic bargain for the Q Kickstand Bipod, then you've showed up at the absolute appropriate location. Developed utilizing some of the very most heavy duty and dependable materials available, these Bipods by Q provides you with something that gives you a great deal of stability. Q has been making high-quality merchandise for a very long time, and the Q Kickstand Bipod is their approach to demonstrating how much they are concerned. Here at Night-Optics, we make it our obligation to ensure you obtain the perfect product for all of your preferences, and presenting the Q Kickstand Bipod is one thing that we're delighted to do. And since we will not charge for shipment on purchases of $49 or over, there may never be a better chance to choose the extraordinary Q Kickstand Bipod. For a good way to ensure that you are working with some of the most effective gear, buy the Q Kickstand Bipod.![]()
Are you looking for a light, easy-attach, and quickly deployable bipod? Look no further, Q has you covered with the Q Kickstand bipod.
| Manufacturer: | Q |
| Lateral Tilt: | 15 degrees |
| Bipod Leg Material: | 7075 Aluminum |
| Height Range: | 7.06 - 9.5 in |
| Length: | 9.75 - 12.4 in |
| Additional Features: | M-LOK Mount |
| Weight: | 8.6 oz |
| Color: | Silver |
| Width: | 8.125 - 10.8 in |