Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Panoramic Rotation:
- 360 degrees
- Weight Capacity:
- 7 lb
- Tripod Closed Length:
- 21 in
- Height:
- 22 in
- Height Range:
- 21 - 55 in
- Condition:
- New
Code: OS-TR-OTSS-TP-OSP-20-60X80
MPN: TP-OSP-20-60x80
UPC: 040232571589
Product Info for Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod
Intended to be a great item for almost anyone, we are confident you will love the Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod . Formulated utilizing some of the very most robust and dependable components in existence, these Tripods by Osprey Global will provide you with a product that will give you years of stability. Osprey Global has been devoted to delivering high quality goods for many years, and the Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod is the evidence of that persistence for their client platform. At Night-Optics, we make it our obligation to make sure you receive the best product for all of your requirements, and presenting the Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod is a thing that we are happy to do. Since you won't be billed for shipping and delivery on purchases of $49 or greater, there has never really been a more suitable moment to purchase the unbelievable Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod. For a fantastic way to make certain you are working with some of the finest equipment, choose the Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod.![]()
Specifications for Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod:
| Manufacturer: | Osprey Global |
| Color: | Black |
| Panoramic Rotation: | 360 degrees |
| Weight Capacity: | 7 lb |
| Tripod Closed Length: | 21 in |
| Height: | 22 in |
| Height Range: | 21 - 55 in |
| Weight: | 2 lb |
| Condition: | New |
Package Contents:
- Osprey Global 15-45x60 Spotting Scope Tripod
- Bag
- Adapter
