Code: 1L-FL-MARAUDERMINIMB-MARAUDERMINIMIDNIGHTBLUE
MPN: MARAUDERMINIMIDNIGHTBLUE
UPC: 6975498000549
If you're browsing for a fantastic price on the Olight Marauder Mini 7000 Lumen Flashlight Midnight Blue, then you have arrived at the ideal location. These Flashlights from the skilled product specialists at Olight are fashioned working with heavy duty and reliable components, as a way to provide you with a product which will be useful for countless years. Olight has been making top quality products for a very long time, and the Olight Marauder Mini 7000 Lumen Flashlight Midnight Blue is their very own approach to demonstrating just how much they are concerned. At Night-Optics, we make it our responsibility to make sure you obtain the most suitable product for all of your specifications, and exhibiting the Olight Marauder Mini 7000 Lumen Flashlight Midnight Blue is something that we're delighted to do. And because we won't bill for delivery on orders of $49 or more, there could never be a better time to buy the outstanding Olight Marauder Mini 7000 Lumen Flashlight Midnight Blue. To have an amazing solution to make sure you are working with some of the very best that the trade offers, choose the Olight Marauder Mini 7000 Lumen Flashlight Midnight Blue.![]()
| Manufacturer: | Olight |
| Color: | Blue |
| Fabric/Material: | Aircraft Grade Aluminum |
| Battery Life: | 3 hours |
| Length: | 5.47 in, 7.2 in |
| Weight: | 6.21 lb |
| Weather Resistance: | DO NOT USE |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Dimensions: | 3.10 X 4.80 X 7.20 in |
| Barrel Length: | 5.47 in |