1 of 3 images
Meprolight MPO PRO-DF Reflex Red Dot Sight Mount, Benelli M2/M4/SBE, Black, 901141240
2 of 3 images
Meprolight MPO PRO-DF Reflex Red Dot Sight Mount, Benelli M2/M4/SBE, Black, 901141240
3 of 3 images
Meprolight MPO PRO-DF Reflex Red Dot Sight Mount, Benelli M2/M4/SBE, Black, 901141240
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Gun Make:
- Benelli
- Gun Model:
- Benelli M2, Benelli M4, Benelli Super Black Eagle
- Optic Cut:
- Trijicon RMR
Code: MR-RMT-MO35SP-901141240
MPN: 901141240
UPC: 810013525557
List: $239.99Save $20.00
$219.99
Product Info for Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount
Specifications for Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount:
| Manufacturer: | Meprolight |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte Black Hard Coat Anodize |
| Gun Make: | Benelli |
| Gun Model: | Benelli M4, Benelli M2, Benelli Super Black Eagle |
| Gun Type: | Shotgun |
| Fabric/Material: | CNC Machined 6061-T6 Aluminum |
| Optic Cut: | Trijicon RMR |
| Length: | 2.75 in |
| Width: | 0.03 in |
| Weight: | 0.25 lb |
Package Contents:
- Meprolight MPO PRO-DF Benelli M2/M4/SBE Reflex Red Dot Sight Mount
- Model-specific screws w/pre-applied Loctite