Tap Tap to Zoom
Code: 3ZZ-B0-BMLG2-SG-ML150BP
MPN: SG-ML150BP
UPC: 610370988275
Intended to be regarded as a superb product for pretty much anyone, we're certain you are going to appreciate the Lion Gears SG-ML150BP M-Lok 5-Position Folding Grip Bipod . Designed using some of the most useful accessible components and construction, these particular Bipods from the product experts at Lion Gears will last an exceptionally long time. Lion Gears has been focused on delivering top end goods for many years, and the Lion Gears SG-ML150BP M-Lok 5-Position Folding Grip Bipod is the evidence of that dedication to their consumer base. At Night-Optics, we make it our personal responsibility to ensure you depart with the best product for all of your specifications, and the Lion Gears SG-ML150BP M-Lok 5-Position Folding Grip Bipod is amongst the numerous products which we're very proud to supply our customers. And also, since you benefit from no cost on shipping and delivery on orders of $49 or over, there's practically never been a more rewarding time to buy the astounding Lion Gears SG-ML150BP M-Lok 5-Position Folding Grip Bipod. To have an awesome method to verify that you are dealing with some of the best that the trade can offer, select the Lion Gears SG-ML150BP M-Lok 5-Position Folding Grip Bipod.![]()
| Manufacturer: | Lion Gears |
| Condition: | New |
| Tripod & Bipod Material: | Aluminum/Polymer |
| Weight Capacity: | 50 lb |
| Height Range: | 7.5 - 9 in |
| Length: | 5.9 in |
| Fabric/Material: | Aircraft Aluminum |
| Weight: | 8.2 oz |
| Finish: | Matte |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |