1 of 14 images
Leapers ACCU-SYNC 1 inch High Profile 34mm / Offset Picatinny Rings AIR12234
2 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
3 of 14 images
Leapers ACCU-SYNC 1 inch High Profile 34mm / Offset Picatinny Rings AIR12234
4 of 14 images
Leapers ACCU-SYNC 1 inch High Profile 34mm / Offset Picatinny Rings AIR12234
5 of 14 images
Leapers ACCU-SYNC 1 inch High Profile 34mm / Offset Picatinny Rings AIR12234
6 of 14 images
Leapers ACCU-SYNC 1 inch High Profile 34mm / Offset Picatinny Rings AIR12234
7 of 14 images
UTG Pro ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Rings, Black, AIR12234
8 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
9 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
10 of 14 images
UTG Pro ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Rings, Red, AIR12234AR
11 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
12 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
13 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
14 of 14 images
Leapers UTG Accu-Sync 1in High Profile 34mm Offset Pic. Rings, Red Anodize AIR12234AR
Tap Tap to Zoom
Show In Stock Only
2 Models AvailableColor
All
Height
All
Search
List: $59.97Save 17%
$49.97
List: $59.97Save 17%
$49.97
Product Info for UTG Pro ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Ring
UTG ACCU-SYNC 1" High Porfile 34mm Offset Picatinny Scope Ring Mount, Aircraft Grade Aluminum, Precision Cut Inner Ring , Single Mount Utilizes Locking Torx Screws and Integral Picatinny Recoil Stops for a Secure Zero Hold, 100mm Base, 22mm Saddle Height, Matte Black Anodize
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for UTG Pro ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Ring:
| Manufacturer: | UTG Pro |
| Gun Rail: | Picatinny |
| Fabric/Material: | Aircraft Grade Aluminum |
| Offset: | 34 mm |
| Gun Make: | Universal |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Ring Height: | 1 in |
| Length: | 100 mm |
| Included Accessories: | T20 Torx Wrench |
| Weight: | 5.2 oz |
| Width: | 25 mm |
| Condition: | New |
| Ring Quantity: | Pair |
| Hand: | Ambidextrous |
| Quantity: | 1 |
| Finish: | Matte |
Features of Leapers UTG ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Ring:
- Designed to provide an offset from the base to give extra compensation distance to the eye relief in addition to what the mounting rail allows normally.
- World class electrochemical technology that converts the aluminum surface into aluminum oxide increasing corrosion and wear resistance with excellent surface quality
- Can be done in various colors
Package Contents:
- Leapers UTG ACCU-SYNC 1in High Profile 34mm Offset Picatinny Ring
- T20 Torx Wrench for Simple and User Friendly Installation
- Screw
- Torx Head
- #8-32 T20 Torx Screw
- T20 Trox Wrench