Tap Tap to Zoom
Code: KO-RS-7354
MPN: 7354
UPC: 698156073544
Fabricated to be a great item for pretty much any person, we're certain you will love the Konus Scope Wild 3-9x40 German 4 Reticle . Designed using some of the most useful accessible substances and construction, these special Rifle Scopes from the product professionals at Konus can last you an incredibly long time. Konus has been making high-quality products for a very long time, and the Konus Scope Wild 3-9x40 German 4 Reticle is their very own manner of showing you exactly how much they care. Right here at Night-Optics, our obligation is to make sure you leave with the ideally suited item to meet your requirements, and the Konus Scope Wild 3-9x40 German 4 Reticle is one of the many products which our company is enthusiastic to be able to provide our buyers. Because you benefit from free of charge on shipping and delivery on orders of $49 or more, there's never been a better time to buy the remarkable Konus Scope Wild 3-9x40 German 4 Reticle. To have an impressive way to make sure you are utilizing some of the best that the trade has to offer, purchase the Konus Scope Wild 3-9x40 German 4 Reticle.![]()
| Manufacturer: | Konus |
| Objective Lens Diameter: | 40 mm |
| Magnification: | 3 - 9 x |
| Reticle: | German #4 |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Finish: | Matte |
| Color: | Black |
| Weight: | 15.5 oz |
| Length: | 12.3 in |
| Parallax: | No Parallax Adjustment |
| Included Accessories: | Lens Cap |
| Additional Features: | 40.3-14.6 |
| Gun Type: | Rifle |
| Lens Diameter: | 40 mm |