Tap Tap to Zoom
The Kexuan Kexuan 4X32 Compact Scope, 1in Tube was made in order to be the best product for anybody in need of an outstanding option. These Rifle Scopes from the skilled product experts at Kexuan are designed working with long lasting and efficient components, to be able to provide you with product which is going to be effective for quite some time. Kexuan has been generating high quality products for a number of years, and the Kexuan Kexuan 4X32 Compact Scope, 1in Tube is their particular way of revealing exactly how much they care. At Night-Optics, we make it our personal responsibility to ensure you leave with the most suitable product for all of your expectations, and the Kexuan Kexuan 4X32 Compact Scope, 1in Tube is among the numerous products which we have been very proud to offer our clients. Since you will be given free of charge on shipping on transactions of $49 or over, there has practically never been a better time to pick the astounding Kexuan Kexuan 4X32 Compact Scope, 1in Tube. For a great way to make sure that you are functioning with some of the highest quality equipment, buy the Kexuan Kexuan 4X32 Compact Scope, 1in Tube.![]()
| Manufacturer: | Kexuan |
| Objective Lens Diameter: | 32 mm |
| Magnification: | 4 x |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Reticle Focal Plane: | Second Focal Plane (SFP) |
| Finish: | Anodized |
| Eye Relief: | 2.8 in |
| Color: | Black |
| Weight: | 8.5 oz |
| Adjustment Click Value: | 1/4 MOA |
| W/E Travel at 100 Yds: | 30 MOA |
| Gun Type: | Rifle |