Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Refresh Rate:
- 50 Hz
- Resolution:
- 1920x1080 pixels
Code: 5VS-THR-KMJ8I-TU650L
MPN: TU650L
UPC: 6970883552405
Product Info for Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
Fabricated to be described as a very good item for pretty much any person, we're positive you are going to enjoy the Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope . These Thermal Vision Rifle Scopes through the expert product professionals at Guide USA are designed using dependable and reliable materials, to be able to provide you with product that is going to be powerful for countless years. For a quite a while, Guide USA has been helping to make top of the range merchandise, and the Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope is verification of their dedication to ensuring that you've got the items you will need to flourish in almost any circumstance. At Night-Optics, we make it our obligation to make sure you receive the best solution for all your requirements, and featuring the Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope is something that we're pleased to do. And because you will not be charged for shipping on purchases of $49 or higher, there has never really been a better opportunity to purchase the incredible Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope. To have an awesome method to be certain that you're utilizing some of the best which the industry provides, purchase the Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope.![]()
The TU 3.0 Series redefines precision optics with advanced thermal imaging, modular design, and AI powered performance. Offered in six sub-seriesfrom ultra-light compact units to dual-spectrum, longrange solutionsthey meet the demands of hunters, professionals, and tactical users alike. Featuring AI enhanced imaging, shutterless design, ergonomic controls, IP68 protection, and dual-band Wi-Fi, they deliver reliable performance in any environment.
Specifications for Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope:
| Manufacturer: | Guide USA |
| Color: | Black |
| Objective Lens Diameter: | 50 mm |
| Tube Diameter: | 30 mm |
| Display Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Video Record Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Refresh Rate: | 50 Hz |
| Resolution: | 1920x1080 pixels |
| Battery Type: | Lithium Ion |
| Weight: | 28.7 oz |
Features of Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- Hyper-Light Algorithm: Ultra-Premium Visuals
- Shutterless Design: Uninterrupted Visuals
- Locate with Precision: Up t1,600 Yard,
- Seamless Control: Easy Focus & Zoom
- 10 Year Warranty
Package Contents:
- Guide USA TU 650 L 3.0 3.9x50mm 30mm Tube Thermal Rifle Scope
- 5 Standard Plugs
- Power adapter
- QD Mount
- Micro HDMI Cable
- Type C Table
- 18650 battery
- Charger
- Carry bag