Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aluminium Alloy
- Gun Make:
- Henry
- Length:
- 8.95 in
Code: KK-MT-EGW81118-81118
MPN: 81118
UPC: 841370119493
Product Info for Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail
The Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail was developed in order to be the ideally suited item for anybody needing a high quality selection. Designed using some of the best available materials and construction, these Riflescope Mounts, Rings, and Bases from the product professionals at Evolution Gun Works can last you an incredibly long time. Evolution Gun Works has been focused on supplying high quality goods for countless years, and the Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail is the proof of that dedication to their client platform. At Night-Optics, we ensure that it is our responsibility to make sure you receive the best solution for your specifications, and showcasing the Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail is a thing that we are pleased to do. And furthermore, as we will not charge for delivery on orders of $49 or more, there could not be a better moment to buy the extraordinary Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail. For a great way to make sure you are using some of the finest solutions available, purchase the Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail.![]()
Specifications for Evolution Gun Works Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail:
| Manufacturer: | Evolution Gun Works |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminium Alloy |
| Gun Make: | Henry |
| Length: | 8.95 in |
| Height: | 1.3 in |
| Dimensions: | 1.30 X 3.50 X 8.95 in |
| Ring Type: | Mil-std 1913 Picatinny |
| Attachment Type: | Picatinny |
Package Contents:
- Evolution Gun Works Egw Scope Base Hd Henry Octagon Barrel Pic Rail 0 Moa