- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aluminium Alloy
- Length:
- 8.25 in
- Width:
- 3.45 in
- Additional Features:
- Howa 1500, Picatinny
- Fit:
- Picatinny
Code: KK-MT-EGW48102-48102
MPN: 48102
UPC: 841370121106
Product Info for Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa
Meant to be described as a great item for nearly any individual, we're certain you are going to enjoy the Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa . Designed utilizing some of the very best attainable substances and design, these particular Riflescope Mounts, Rings, and Bases from the product specialists at Evolution Gun Works will last an exceptionally long time. For a number of years, Evolution Gun Works has been generating quality merchandise, and the Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa is evidence of their persistence for making sure that you've got the items you will need to flourish in almost any situation. Right here at Night-Optics, we ensure that it is our obligation to make sure you receive the perfect product for your needs, and exhibiting the Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa is one thing that we're delighted to do. Since you will receive free of charge on shipping and delivery on orders placed of $49 and up, there's rarely ever been a more suitable time to pick the amazing Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa. For a great way to ensure you are using some of the most useful products out there, choose the Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa.![]()
Specifications for Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa:
| Manufacturer: | Evolution Gun Works |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminium Alloy |
| Length: | 8.25 in |
| Width: | 3.45 in |
| Height: | 1.15 in |
| Additional Features: | Howa 1500, Picatinny |
| Fit: | Picatinny |
| Dimensions: | 1.15 X 3.45 X 8.25 in |
| Ring Type: | Mil-std 1913 Picatinny |
| Attachment Type: | Picatinny |
Package Contents:
- Evolution Gun Works Egw Scope Base Howa 1500 Mini Action Picatinny Rail 20moa