1 of 4 images
EOTech Vudu EFLX Mount Kit, 3-9x, 9-MN3085
2 of 4 images
EOTech Vudu EFLX Mount Kit, 3-9x, 9-MN3085
3 of 4 images
EOTech Vudu EFLX Mount Kit, 3-9x, 9-MN3085
4 of 4 images
EOTech Vudu EFLX Mount Kit, 3-9x, 9-MN3085
Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Red Dot Sights-Footprint:
- Deltapoint Pro
- Height:
- 1.85 in
Code: ET-RMT-EOTCH09-9-MN3085
MPN: 9-MN3085
UPC: 672294220541
List: $75.00Save 13%
$65.00
Product Info for EOTech Vudu 3-9x EFLX Mount Kit
Ring mount for attaching a mini red dot sight to the Vudu 3-9x riflescope
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for EOTech Vudu 3-9x EFLX Mount Kit:
| Manufacturer: | EOTech |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Red Dot Sights-Footprint: | Deltapoint Pro |
| Length: | 2.12 in |
| Height: | 1.85 in |
| Weight: | 3.02 oz |
| Country of Origin: | USA |
Features of EOTech Vudu 3-9x EFLX Mount Kit:
- DeltaPoint Pro mounting footprint
- Adjustable mounting angle for vertical or 45 degree offset
- Aluminum construction with anodized finish
Package Contents:
- EOTech Vudu 3-9x EFLX Mount Kit