Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Ring Height:
- Medium
- Tube Diameter:
- 1 in
- Length:
- 10.9 in
Code: DZ-MT-HSL1M-HSL1M
MPN: HSL1M
UPC: 810037216646
Product Info for DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount
The DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount was made to be the ideally suited product for any person trying to find a high quality choice. These Riflescope Mounts, Rings, and Bases from the professional product specialists at DNZ Products are designed using heavy duty and efficient components, as a way to provide you with a product which is going to be beneficial for quite some time. For a very long time, DNZ Products has been helping to make high-end products, and the DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount is evidence of their dedication to ensuring that you possess the items you'll need to flourish in almost any situation. Right here at Night-Optics, we make it our personal responsibility to ensure that you leave with the best item for all of your expectations, and the DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount is one of the various items that we have been extremely pleased to provide our clientele. Since you benefit from free of charge on shipment on transactions of $49 or more, there's rarely ever been a better opportunity to pick the astounding DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount. For a good way to make sure that you are functioning with some of the highest quality equipment, purchase the DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount.![]()
Specifications for DNZ Products Game Reaper Integral Howa 1500 Superlite Rifle Mount:
| Manufacturer: | DNZ Products |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Ring Height: | Medium |
| Tube Diameter: | 1 in |
| Length: | 10.9 in |
| Dimensions: | 2.15 X 3.80 X 10.90 in |
Package Contents:
- Dnz Products Dnz Game Reaper Integral 1-pc Mnt Howa 1500 Superlite Med Bk