Tap Tap to Zoom
The Anarchy Outdoors Scope Base, Ruger Precision Rifle was made in order to be the best item for any person trying to find a top quality option. These Riflescope Mounts, Rings, and Bases through the expert product experts at Anarchy Outdoors are designed working with dependable and efficient components, to be able to provide you with product that will be powerful for quite some time. Anarchy Outdoors has been devoted to providing high end goods for countless years, and the Anarchy Outdoors Scope Base, Ruger Precision Rifle is the evidence of that persistence for their customer base. Here at Night-Optics, we make sure it is our personalized task to ensure you depart with the best item for all your expectations, and the Anarchy Outdoors Scope Base, Ruger Precision Rifle is amongst the many products which we have been proud to supply our customers. Because you will receive no cost on shipment on orders placed of $49 or higher, there has practically never been a better opportunity to buy the amazing Anarchy Outdoors Scope Base, Ruger Precision Rifle. For a good way to make sure you are utilizing some of the best solutions obtainable, choose the Anarchy Outdoors Scope Base, Ruger Precision Rifle.![]()
Anarchy Outdoors has created what we consider to be the perfect scope base. Not only is this sleek design compatiblewith all scope rings, but we've also incorporateda bubble level into the rail to help improve accuracy. This rail is NOT compatible with the .300 WSM or 338 Lapua RPR's.
| Manufacturer: | Anarchy Outdoors |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | 7075-T6 Aluminum |
| Quantity: | 1 |
| Hand: | Ambidextrous |
| Gun Make: | Ruger |
| Gun Model: | Ruger Precision |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 8 in |
| Width: | 1 in |
| Weight: | 0.03 lb |
| Condition: | New |
| Gun Rail: | Picatinny |