1 of 1 images
AGM Global Vision CO22-IR Weapon Light Kit, Black, 2x3x4, 6605C221
Tap Tap to Zoom
Documents
- Color:
- Black
Code: AG2-IR2-CO22IRK-6605C221
MPN: 6605C221
UPC: 810027774460
List: $315.00Save $20.00
$295.00
Product Info for AGM Global Vision CO22-IR Weapon Light Kits
Kit includes: Sioux850 Long-Range Infrared Illuminator, Rechargeable Battery, Charger, Platform Ring, and Picatiny Rail Mount
WARNING:
California`s Proposition 65
Specifications for AGM Global Vision CO22-IR Weapon Light Kits:
| Manufacturer: | AGM Global Vision |
| Color: | Black |
| Battery Type: | 18650 |
| Operating Temperature: | -22 - 122 Fahrenheit |
| Length: | 4 in |
| Width: | 3 in |
| Height: | 2 in |
| Weight: | 0.49 lb |
| Mount Type: | Weaver |
| Light Output: | 850 lumens |
| Attachment Type: | Weaver |
| Bulb Type: | LED |
| Beam Color: | IR |
Package Contents:
- AGM Global Vision CO22-IR Weapon Light Kits
- Sioux850 Long-Range Infrared Illuminator
- Rechargeable Battery
- Charger
- Platform Ring
- Picatiny Rail Mount